back to homepage
zpět na úvodní stránku

Předběžný program

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu číslo 16 České lékařské komory. Pasivní účast bude ohodnocena 12 kreditními body.

ČTVRTEK, 31. května 2018

Konferenční místnost PRAGUE (A-B-C-D)

08.15–08.30   Opening / Slavnostní zahájení

08.30–09.00   Choosing Wisely
                         Nicola Montano

09.00–10.00   Endocrinology, Metabolic Disorders and Hyperlipidemias
                         A. D. Tselepis, J. Payer, M. Vrablík / R. Češka

10.00–10.30   Kávová přestávka

10.30–11.30   Rare Diseases, General Int. Med.
                         M. D. Cappellini, S. Unal

11.30–12.30   Internal Medicine: DM
                        D. Pesta: (Novel) Exercise Approaches in the Management of Diabetes Mellitus
                        J. Šoupal: Practical Implementation of Continuous Glucose Monitoring
                        J. Škrha jr.: Modern treatment of Type 2 diabetes

12.30–13.00   Oběd

Konferenční místnost PRAGUE (A-B)

13.00–14.00   Hypertenze a kombinační léčba
                         J. Widimský

14.00–15.00   Novinky v hepatologii a kardiologii

15.00–15.20   Kávová přestávka

15.20–16.20   Vnitřní lékařství
                         MS, Osteo
                         M. Souček, H. Rosolová

16.20–17.20   Novinky ve VL
                        
J. Václavík
                         Laboratorní diagnostika

17.20–18.00   Životní styl a nutrice / Lifestyle – nutrition
                         M. Daňková, V. Tuka

Konferenční místnost PRAGUE (C-D)

13.00–14.00   Hot Lines in Internal Medicine
                         M. Vráblík, R. Češka, J. Špinar

14.00–15.00   Young Internists – Education in Internal Medicine in Europe
                         J. Škrha, Olson

15.00–15.20   Kávová přestávka

15.20–16.20   Young Internists / Free Communication

16.20–17.20   Young Internists / Free Communication

Posterová sekce

10.00–13.00  

 

PÁTEK, 1. června 2018

Konferenční místnost PRAGUE (A-B)

09.00–10.00   Lessons from Nephrology
                         Chairs: R. Palsson, V. Tesař
                          R. Palsson: Challenges in the management of hyponatremia
                          V. Tesař: Differential diagnosis of glomerular disease
                          I. Rychlík: Acute kidney injury: diagnosis and treatment

10.00–11.00   Metabolic Syndrome and Obesity
                         D. Dicker, H. Rosolová

11.00–11.30   Kávová přestávka

11.30–12.30   Atrial Fibrillation, Stroke Prevention and NOAC
                         R. Hatala, P. Widimský, A. Tomek

12.30–13.00   Oběd

13.00–14.00   DM a KVO

14.00–15.00   Srdeční selhání
                        
J. Špinar, M. Táborský, J. Murín

15.00–15.20   Kávová přestávka

15.20–16.20   NOAK, prevence CMP
                         M. Táborský, I. Malý

16.20–17.50   Novinky v endokrinologii a metabolismu
                         M. Kršek, M. Vráblík

17.50–18.00   Closing / Ukončení konference

Konferenční místnost PRAGUE (C-D)

12.30–15.20   Familial Hypercholesterolemia Diagnosis and New Treatment
                         R. Češka, B. Vohnout, T. Freiberger, K. Lalic, I. Pecin

Posterová sekce

13.00–17.50  

Endorsed by

EFIM

Hosted by

ČIS
ČIS

In cooperation with

ScreenPro FH

Záštita

EFIM

Pořadatelé

ČIS
ČIS

Ve spolupráci s

ScreenPro FH
© 2017–2018 GUARANT International spol. s r. o.