back to homepage
zpět na úvodní stránku

Program

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu číslo 16 České lékařské komory. Pasivní účast bude ohodnocena 12 kreditními body.

Účast bude ohodnocena 12 CME kredity.

Elektronická verze tištěného finálního programu je ke stažení jako pdf soubor zde.

PROGRAMOVÝ PŘEHLED

PODROBNÝ PROGRAM

ČTVRTEK, 31. května 2018

Konferenční místnost PRAGUE (A-B-C-D)
08.15–08.30     Slavnostní zahájení
08.30–09.00     Choosing Wisely
Předsedající: R. Pálsson, R. Češka
      N. Montano (Itálie): Choosing Wisely
09.00–10.00     Metabolic Disorders and Gastroenterology
Předsedající: J. Widimský jr., J. Payer
      P. Lansberg (Nizozemsko): Familial Hypercholesterolemia Treatment in 2018
D. Dicker (Izrael): Is Obesity a Disease?
J. Payer (Slovensko): Treatment of Osteoporosis
10.00–10.30     Kávová přestávka
10.30–11.30     Rare Diseases, General Int. Med.
Předsedající: M. D. Cappellini, S. Ünal
      M. D. Cappellini (Itálie): Rare Diseases in Internal Medicine
S. Ünal (Turecko): Adult Vaccination
I. Ruža (Lotyšsko): Endocrine masks – Pandora’s box
11.30–12.30     Internal Medicine; DM
Předsedající: D. Pesta, J. Škrha jr.
      D. Pesta (Německo): (Novel) Exercise Approaches in the Management of Diabetes Mellitus
J. Šoupal (Česká republika): Practical Implementation of Continuous Glucose Monitoring
J. Škrha jr. (Česká republika): Modern treatment of Type 2 diabetes
12.30–13.00     Oběd
 
Konferenční místnost PRAGUE (A-B)
13.00–14.00     Kombinační léčba hypertenze
Předsedající: J. Widimský jr., J. Filipovský
      J. Filipovský (Česká republika): Diuretika v kombinační léčbě
J. Widimský jr. (Česká republika): Klinické výhody fixních kombinací
T. Zelinka (Česká republika): Chyby a omyly v kombinační léčbě
14.00–15.00     Novinky v hepatologii a kardiologii
Předsedající: P. Hůlek
      J. Piťha (Česká republika): Hlavní viník aterosklerózy: Játra
P. Hůlek (Česká republika): Jsou játra součástí metabolického syndromu a umíme s tím pracovat?
15.00–15.20     Kávová přestávka
15.20–16.20     Sympozium: Antikoagulační léčba v každodenní praxi
Předsedající: R. Češka
      V. Černý (Česká republika): Současná péče o pacienta s FS NOAC a operační výkon – co dělat vždy, co někdy a co nikdy
J. Václavík (Česká republika): Současná péče o pacienta s FS v klinické praxi
R. Miklík (Česká republika): Současná péče o pacienta s FS a ICHS
16.20–17.20     Novinky ve vnitřním lékařství
Předsedající: J. Widimský jr.
      J. Widimský jr. (Česká republika): DM a KV riziko. Význam antidiabetické léčby
R. Češka (Česká republika): Laboratorní diagnostika v interně
M. Lukáš (Česká republika): Idiopatické střevní záněty
 
17.20–18.00     Životní styl a nutrice / Lifestyle – nutrition
Předsedající: M. Daňková, V. Tuka
      M. Daňková (Česká republika): Dieta
V. Tuka (Česká republika): Pohyb
 
Konferenční místnost PRAGUE (C-D)
13.00–14.00     Young Internists – Education in Internal Medicine in Europe (Panel Discussion)
      J. Škrha jr. (Česká republika), R. Pálsson (Island), I. Ruža (Lotyšsko), J. Orság (Česká republika)
14.00–15.00     Free Communication
15.00–15.20     Kávová přestávka
15.20–16.20     Free Communication
 
18.30–23.00   Společenský večer
 
 

PÁTEK, 1. června 2018

Konferenční místnost PRAGUE (A-B)
09.00–10.00     Lessons from Nephrology
Předsedající: R. Pálsson, V. Tesař
      R. Pálsson (Island): Challenges in the management of hyponatremia
V. Tesař (Česká republika): Differential diagnosis of glomerular disease
I. Rychlík (Česká republika): Acute kidney injury: diagnosis and treatment
10.00–11.00     Internal Medicine
Předsedající: J. Murín, Z. Monhart
      J. Murín (Slovensko): Heart Failure
D. Karetová (Česká republika): Peripheral Atherosclerosis and Lipids
T. Štulc (Česká republika): Familial Chylomicronemia Syndrome
11.00–11.30     Kávová přestávka
11.30–12.30     Current approaches to the prevention and therapy of stroke
Předsedající: P. Widimský, R. Hatala
      J. Widimský jr. (Česká republika): Arterial Hypertension: important risk factor for stroke
R. Hatala (Slovensko): Atrial fibrillation – challenging unknowns of a well-known risk factor for stroke
P. Vaško, P. Widimský (Česká republika): Catheter-based thrombectomy in acute stroke
12.30–13.00     Oběd
13.00–14.00     Srdeční selhání
Předsedající: J. Špinar, Z. Monhart
      Z. Monhart (Česká republika): Srdeční selhání na interním oddělení, zkušenosti z praxe
J. Špinar (Česká republika): Novinky v léčbě srdečního selhání
J. Václavík, M. Táborský (Česká republika): Srdeční selhání a fibrilace síní v souvislostech
14.00–15.00     Vnitřní lékařství: metabolická onemocnění hromadného výskytu
Předsedající: H. Rosolová, V. Palička
      V. Palička (Česká republika): Novinky z metabolických onemocnění skeletu
H. Rosolová (Česká republika): Metabolický syndrom – lipidy a diabetes
M. Souček (Česká republika): Metabolický syndrom: Hypertenze
15.00–15.20     Kávová přestávka
15.20–17.20     Novinky ve vnitřním lékařství II
Předsedající: J. Čermák, M. Šnejdrlová
      J. Václavík, M. Táborský (Česká republika): Fibrilace síní jako rizikový faktor CMP
L. Šenolt (Česká republika): Diferenciální diagnostiky artritidy
J. Čermák (Česká republika): Vzácnější vrozené anémie a nárůst jejich výskytu u dospělých v ČR během posledních 20 let
M. Šnejdrlová, R. Češka (Česká republika): Kombinační léčba HLP – Poznámky z praxe
T. Hauer (Česká republika): Novinky interny posledních měsíců v kasuistikách
 
Konferenční místnost PRAGUE (C-D)
13.00–15.40     Familial Hypercholesterolemia Diagnosis and New Treatment (Panel Discussion – Case Reports/Screening and Clinical Practice)
      R. Češka (Česká republika), B. Vohnout (Slovensko), T. Freiberger (Česká republika), K. Lalić (Srbsko), I. Pećin (Chorvatsko), E. Moubarak (Rusko), P. Lansberg (Nizozemí), N. Vashakmadze (Gruzie)
 
17.30     Ukončení konference

 

Endorsed by

EFIM

Hosted by

ČIS
ČIS

In cooperation with

ScreenPro FH

Záštita

EFIM

Pořadatelé

ČIS
ČIS

Ve spolupráci s

ScreenPro FH
© 2017–2018 GUARANT International spol. s r. o.